14/12/1399  
   
 
  • مسئولیت اجرای بخشی از طرح ضربتی وام ازدواج به صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان سپرده شد.

   مسئولیت اجرای بخشی از طرح ضربتی وام ازدواج به صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان سپرده شد.

   بانک مرکزی با هدف کاهش صف دریافت کنندگان وام ازدواج با همکاری ۱۱ بانک، طرح ضربتی اعطای این وام را همزمان با میلاد با سعادت حضرت معصومه (س)، از ابتدای مردادماه تا پایان شهریورماه، به مدت ۹ هفته در دست اجرا دارد. با اجرای این طرح تعداد افراد در صف به حداقل ممکن کاهش می یابد.

   به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان: دکتر کوروش پرویزیان مدیر عامل محترم بانک پارسیان دستورات لازم درخصوص حضور موثر در این طرح ملی را صادر نموده است و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، به افراد واجد شرایط به کلیه شعب بانک ابلاغ گردیده است.
   شایان ذکر است، صندوق قرض‌الحسنه بانک پارسیان از سال 93 تاکنون بالغ بر دو هزار و سیصد میلیارد ریال وام ازدواج پرداخت نموده است.
   مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، در نشست خبری که به این منظور برگزار گردید اعلام کرد: بانک مرکزی در این طرح می کوشد با کمک بانک های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهر ایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان و با ابلاغ سهمیه های مربوط به هر بانک، صف دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را به کمتر از ۵۰ هزار نفر برساند.
   سید علی اصغر میرمحمد صادقی با تاکید بر اجرای قطعی تفاهم نامه بین بانک مرکزی و بانک های عامل این طرح و تسهیل در امر پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج گفت: بانک‌های عامل این طرح برای هر فقره وام ازدواج صرفا باید یک نفر ضامن معتبر اخذ کنند.
   این مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک های عامل این طرح، باید اعطای وام ازدواج به مناطق محروم را در اولویت قرار دهند، تصریح کرد: این طرح با اولویت پرداخت وام به مناطق محروم و افرادی که زمان بیشتری را در صف انتظار سپری کردند، انجام می شود.
   مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی خاطرنشان کرد: بانک مرکزی در راستای اجرای بند (ج) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج تلاش می کند در پایان شهریورماه، متقاضیان در صف دریافت وام ازدواج به حداقل ممکن کاهش دهد.