26/02/1400  
   
 
  • حساب قرض الحسنه پس انداز ویژه

   حساب قرض الحسنه پس انداز ویژه


   افراد و سازمان های زیادی در کشور ما هستند که توانایی مالی مطلوبی دارند و علاقه‌مندند به کسانی که نیاز فوری به کمک مالی دارند یا به کارکنانشان وام بدهند، اما به چند دلیل این کار را انجام نمی دهند. دلیل اول این است که نمی‌توانند امور اداری و گرفتن وثیقه‌ها و دیگر کارهایی که برای پرداخت وام و بازگشت اصل پول ضروری است انجام بدهند و انجام این کارها برای آنها سخت است. دلیل دیگر آن این است که تصور می‌کنند اگر بدون انجام این مقدمات، وامی را پرداخت کنند، در صورتی که وام گیرنده اقساط وام‌ها را پرداخت نکند، منابع مالی آنها از بین می‌رود و مدرک و مستندی هم در دست ندارند که بتوانند با کمک آن، مبلغ پرداخت شده را از گیرنده وام پس بگیرند.
   اما صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان با « حساب پس انداز قرض الحسنه ویژه» اش این مشکلات را برای این افراد و سازمان‌ها حل کرده است و از این به بعد آنها می‌توانند تنها با افتتاح حساب قرض الحسنه ویژه در هریک از شعب بانک پارسیان، با شیوه‌ای مطمئن، به راحتی و در زمانی کوتاه از طریق صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان به همه افرادی که می‌خواهند وام بدهند و به‌هیچ وجه نگران از دست رفتن پول خود نباشند
   این کار چگونه انجام می‌شود؟
   لطفا برای آشنا شدن با این خدمت(حساب پس انداز قرض الحسنه ویژه) به توضیحاتی که در ادامه آمده است توجه کنید؛ شاید شما هم یکی از هزاران استفاده کننده این خدمت شوید. فرد یا سازمانی که می خواهد به افراد وام دهد، یک فقره حساب سپرده پس انداز قرض الحسنه ویژه در صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان افتتاح می کند و مبلغی را در این حساب واریز می‌کند. پس از آن با صندوق قرض الحسنه تفاهم‌نامه‌ای امضا می‌کند و طبق آن تفاهم‌نامه به صندوق اجازه می دهد از پولی که به حساب خود واریز کرده به افرادی که معرفی می‌کند به اندازه‌ای که خود او معین می‌کند وام بدهد. صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان طبق قانون می‌تواند به هر یک از افراد معرفی شده حداقل 3میلیون ریال و حداکثر 1 میلیارد و500 میلیون ریال وام قرض الحسنه بدهد. صاحب حساب می‌تواند مبلغ وام قابل پرداخت به هر شخص را مشخص کند تا صندوق به همان مقدار به افراد وام پرداخت کند. کارمزد این وام‌ها حداکثر 4 درصد (قابل مذاکره) است که می‌توان آن را از گیرنده وام و یا از صاحب حساب دریافت کرد.
   پس از واریز مبلغ به حساب و امضای تفاهم‌نامه، صندوق قرض الحسنه مدارک و مستندات لازم را از افرادی که گیرنده وام هستند دریافت می‌کند و پس از آن وام را به افراد پرداخت می‌کند. صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان پس از آن، پی‌گیری دریافت اقساط وام را هم برعهده می‌گیرد و در صورت تاخیر افراد در واریز اقساط، پی‌گیری‌های لازم و قانونی را برای دریافت آن و حفظ سرمایه صاحب حساب انجام می‌دهد.
   مزایای این خدمت چیست؟
   اولین مزیت استفاده از این خدمت این است که صندوق قرض الحسنه بانک پارسیان، تمام امکانات خود را با کارمزدی بسیار کم در اختیار افراد یا سازمان‌هایی که تمایل دارند به افرادی وام بدهند قرار می‌دهد و آنها دیگر دغدغه بازنگشتن اصل پول و زحمات ناشی از پرداخت وام رانخواهند داشت.
   دوم اینکه فرد یا سازمانی که صاحب حساب سپرده ویژه قرض الحسنه است، می‌تواند به پشتوانه اقساط وام هایی که افراد وام گیرنده به صندوق پرداخت می‌کنند، به صورت دایم افراد دیگری را برای دریافت وام معرفی کنند و این روند تا زمانی که صاحب سپرده بخواهد ادامه می‌یابد.
   سومین مزیت این خدمت این است که فرد یا سازمان صاحب حساب می‌تواند از صندوق بخواهد که با استفاده از شبکه گسترده شعبی که در اختیار دارد، به هر کسی در هر گوشه کشورمان وام بدهد